Іменини та день Ангела: у чому різниця та особливості

Іменини та день Ангела: у чому різниця та особливості

У Російській культурі особливе значення мають традиції святкування іменин та дня Ангела. Незважаючи на деякі схожі аспекти, ці два свята мають свої відмінності.

Імена чернечого походження мають свого покровителя – ангела, тому день святкування таких імен називається днем ​​Ангела. Це пов'язано з християнським поняттям про покровителя кожної людини, яка охороняє та допомагає їй протягом її життя.

На відміну від дня Ангела, іменини святкують усі люди, які мають одне ім'я. У кожного імені є певна кількість, яка відповідає цьому імені. Це дозволяє кожній людині святкувати свої імена в окремі дні та отримувати вітання та подарунки від близьких та друзів.

Саме в цих відмінностях між іменинами та днем ​​Ангела полягає їхня особлива значущість для кожної людини. У кожному з цих свят людині дарується можливість відчути увагу та турботу своїх близьких, а також відзначити своє індивідуальне свято на тлі суспільної радості та веселощів.

Чим відрізняються іменини та день Ангела
ІмениниДень ангела
Свято, присвячене іменинним (іменам) людини.Свято, яке відзначається на честь ангельського покровителя.
Зазначається відповідно до григоріанського календаря.Зазначається відповідно до календаря Православної церкви.
Може бути пов'язаний з прізвиськом чи хрещеним ім'ям.Орієнтується на святого, котрому присвячений день Ангела.
Часто відзначається сімейною вечерею або вечіркою з близькими та друзями.У церковній традиції відзначається відвідуванням церкви та проведенням богослужінь.
Може бути обмежена тісним колом людей, знайомих імениннику.Свято відкрите всім віруючим святкуючих.

День ангела – це особлива дата, коли людина відзначає день церковної пам'яті свого однойменного святого. Святкують такий день зазвичай раз на рік – того дня іменин, який найближче до дня народження або збігається з ним.28 сент. 2023 р.

Чим відрізняється день ангела та іменини?

Іменини не слід плутати з днем ​​народження. День Ангела – у багатьох випадках інша назва іменин, хоча так можуть називати день хрещення, який може як збігатися, так і не збігатися з днем ​​пам'яті святого святого. Тезоіменитство – день іменин члена царської сім'ї, іншої високопоставленої особи.

Як правильно іменини чи день ангела?

«З іменинами тебе!» коли свято святого, на честь якого його назвали. "З Днем ангела тебе!» коли дата хрещення людини. Але ніхто не образиться, якщо ви привітаєте "З днем ​​ангела!" на день іменин.

Як дізнатися, коли в людини іменини?

Як правило, днем ​​іменин є наступний за днем ​​народження день пам'яті святого, ім'я якого носить християнин. Так, наприклад, у Ганни, яка народилася 20 листопада, день ангела припаде на 3 грудня – наступний за днем ​​народження день, коли згадується св. Анна, та її святий буде св. мц.

Ви могли пропустити