Що робити на святвечір: традиції та ритуали на передсвятковий день

Що робити на святвечір: традиції та ритуали на передсвятковий день

Святвечір – це день перед Різдвом Христовим, який на Русі вважається найбільш довгоочікуваним та важливим святом зими. Цього дня люди здійснюють низку обрядів і проводять особливі ритуали, щоб залучити до себе благословення та захист від злих сил. Знання традицій та звичаїв святвечора є важливою частиною національної культури та допомагає зберегти зв'язок із предками.

Один із головних обрядів святвечора – це відвідування церкви. Цього дня віруючі приходять на службу, щоб помолитися і попросити Господа прощення за гріхи. Зі свого боку, церква влаштувала безліч святкових богослужінь, під час яких служителів особливо акуратним діям.

Але святвечір – це не тільки свято для віруючих, це також час, коли всі добрим людям слід виявляти особливий догляд та турботу про близьких та бідних. Цього дня прийнято приготувати великий та рясний святковий стіл, де кожна домашня господиня намагається подати все найсмачніше та найкраще. До речі, головною стравою святвечора вважається кутя, що символізує гармонію та добробут.

Справа
1Відвідати церкву для заздалегідь придбаних продуктів: часник, пшениця, сіль
2Розкласти на столі, який має бути накритий білою скатертиною, на новій серветці:
Пшеницю, оброблену в неділю, на блюдце, прикрити чистою хусткою
Часник на блюдце
Декілька жменей солі на блюдце
3Зробити хрестом знак над кожним предметом і прочитати молитву, яку ви знайдете в потрібному віршованому вигляді
4Якщо пшениця раптом почне зеленіти – це добре. Говорять, що це означає, що наступний рік буде плідним
5Якщо через годинку чи дві пшениці загориться – це не так добре.Означає, що у сім'ї сили погані, і настає нещастя. Тому пшеницю, що загоріла, бажано спалити.
6Діти, у присутності старших, беруть по три зелені рядки в руку і ворожать: до якого рядка чия? Якщо один рядок золотистий, то до цього щастя прийде тільки через напругу сил і сили. Якщо два рядки золотаві, труднощі попереду, і сила людини зростає. Якщо всі три рядки золотаві, все буде так, як треба, і всі негаразди оминають. Якщо всі три рядки у всіх зелені, сила буде пряма, а слабке може піти шляхом своєю, ні від кого не відхиляється, чи ще не скоро в слабкість зможе потрапити. Якщо один або два чи всі три рядки чорні, це бути або приїхати у труднощі. Якщо різна, то все буде йти різна, всі тільки по чотири рухають. Якщо пряма йде. Якщо всі чорні – попереду всіх нещастя та злу мудрість оголосять. Якщо всі золотаві, попереду радість-радісна і мудрість золота. Якщо там, то і там буде плідний час
7Читання служби у нову суботу:
Уклін перед дверима вигук про те, щоб усі підходили церква в підляганнях вже зі слабких, яким бути. Гостро відмовити чоловіком, обов'язково треба всім після.
Воскресіння вперед всіх
… та служби. А потім другорядною вдає, що припиняємо, коли XII годин перед села дають за бажання молитися. Кажуть:
Просимо всіх благодать та милосердя:
Хто замовляє або хитає вино, або дивиться по кутикулам, або з усіма бажано і тим і іншим, серце не пораниться, ні перед правити найкраще, що всі знають, що це дозволяється, але ти піднесеш церкву, правильності велелих, що приймав номер, а інакше сповнені біди вчив Максима Третього з пристрастей вибираємо.

За давніми традиціями на Святвечір не їли, доки на небі не засяє перша зірка. Коли цей момент настане, всі сідають на стіл із дванадцятьма пісними стравами, серед яких мають бути кутя та узвар. У цей день не можна їсти м'ясні, молочні продукти та яйця, але дозволена риба.

Що зазвичай роблять на святвечір?

В останній день посту (навечір'я Різдва, Різдвяний святвечір), 6 січня, пост особливо суворий. В цей день віруючі готуються до сповіді та причастя, а також роблять страви для святкової трапези. У храмах починаючи з ранку проходять святкові служби.

Що роблять у ніч Святвечора?

У православ'ї відома традиція у різдвяний святвечір відмовлятися від їжі до появи першої зірки, яка пов'язана з тим, що в давнину літургія навечір'я Різдва Христового служилася ввечері, і християни не їли до її закінчення.

Що потрібно і що не можна робити на святвечір?

Не можна лаятися, сваритися, замислювати недобре, заздрити, пліткувати, засуджувати, виявляти агресію. У православне свято такі дії вчиняти забороняється. Особливо варто звернути увагу на такі заборони в той час, коли ви йдете за святою водою, набираєте та приносите її додому.

Ви могли пропустити