Транзистори що вони роблять
Транзистор (англ. transistor), напівпровідниковий тріод — електронний компонент з напівпровідникового матеріалу, здатний невеликим вхідним сигналом керувати значним струмом у вихідному ланцюзі, що дозволяє використовувати його для посилення, генерування, комутації та перетворення електричних сигналів.
Транзистор – повсюдний та важливий компонент у сучасній мікроелектроніці. Його призначення просте: він дозволяє за допомогою слабкого сигналу керувати набагато сильнішим. Зокрема, його можна використовувати як керовану «заслінку»: відсутністю сигналу на «воротах» блокувати перебіг струму, подачею — дозволяти. Збережена копіяПохожі
Польовим транзистором (ПТ) називається напівпровідниковий радіокомпонент, який використовується для посилення електричного сигналу. У цифрових пристроях схеми з урахуванням ПТ виконують функції ключів, управляючих перемиканнями логічних елементів.
Процес виготовлення транзисторів на чіпі починається з чистої кремнієвої пластини (підкладки). Вона нагрівається у печі для створення на поверхні пластини тонкого шару діоксиду кремнію. Потім на діоксид кремнію наноситься світлочутливий фоторезистивний полімер.