Які переваги вбудованих шаф-купе у сучасному інтер’єрі?
Вбудовані шафи «невидимки» стали популярним вибором серед прихильників мінімалізму. Така шафа для одягу майже цілком «зливається» з оточенням і не привертають уваги виразними деталями. Зазвичай обирають моделі купе – відсутність ручок, лаконічний фасад забезпечує саме той необхідний ефект. Її можна встановити у будь-якому приміщенні будинку чи квартири. У вітальні такі меблі замінять собою морально застарілу меблеву стінку, вдало вписавшись в інтер’єр. Монтують систему зазвичай у ніші, наявній або спеціально створеній, у куті чи вздовж стіни – навіть велика шафа за глибиною та шириною візуально не загромаджуватиме простір.
За бажанням у пряму чи кутову конструкцію можна вбудувати робоче місце, що стане зручним рішенням, коли немає окремої кімнати-кабінету, а також місце для телевізора.
Переваги вбудованих систем зберігання одягу з непомітними розсувними фасадами
Плюсів у таких меблів чимало:
- Висока місткість. Завдяки відсутності елементів корпусу, продуманій внутрішній організації (полиці, штанги, шухляди, кошики, пантографи й т.д.) всередині можна помістити багато одягу. Так, шафа у вітальні може бути поділена на секції, для кожного члена сім’ї, а у спальнях зберігаються лише ті речі, які мають бути завжди під рукою.
- Оптична корекція приміщення. Широкий вибір фасадів дозволяє надати кімнаті легкості та створити ілюзію більшої площі.
- Можливість замаскувати дефекти. Нерівні стіни, масивні труби опалення й т.д. вже не будуть псувати своїм виглядом облаштування кімнати.
- Простота у догляді. На поверхні корпусних виробів накопичується пил, який доводиться регулярно прибирати. У випадку з вбудованими конструкціями слід тільки очищати фасади та частини наповнення, що займає менше часу.
Вбудована шафа завжди виготовляється індивідуально, за параметрами місця встановлення. Внутрішнє компонування варіативне, оптимально адаптується до потреб мешканців оселі. При цьому, на відміну від корпусних меблів на замовлення, вбудовані конструкції обходяться дешевше, адже на їх виготовлення затрачається менше матеріалу.
Який дизайн підходить для прихованих вбудованих шаф-купе?
Для надання непомітності можуть бути застосовані такі підходи:
- Гладкий фасад у тон стін. Коли розсувна частина закрита, платтяна шафа нічим не відрізняється від стін навколо – фасад повторює колір фарбування чи шпалер, також, якщо є орнаменти, на дверні полотна може бути нанесений подібний узор.
- Розсувні двері меблів відіграють роль акцентної стіни. Наприклад, стіни бежеві, а фасад шафи виконаний у білому кольорі.
- Дзеркальні фасади. Вони додають зручності зборам перед виходом з оселі, й мають великий дизайнерський потенціал: роблять вітальню візуально просторішою та світлішою.
- Глухий однотонний фасад с декоративними молдингами, ненав’язливими рельєфними деталями. Таке оздоблення найчастіше обирають для класичного стилю інтер’єру.
Лаконічний вигляд прихованої шафи дає свободу у виборі інших меблів. Уже не потрібно, як при встановленні корпусного аналогу, підбирати інші предмети облаштування з урахуванням його дизайну. За бажанням оформлення вбудованої шафи з часом можна змінити, якщо захочеться зробити ремонт в кімнаті в іншому стилі. Для цього достатньо замінити фасад на той, який буде гармоніювати з оновленим облаштуванням.